Jdi na obsah Jdi na menu
 


POZVÁNKY A INFORMACE ŽUPNÍHO NÁČELNICTVA:

 

 AKTUALITY:

 

 

 • ŽUPNÍ PŘEBOR V GYMNASTICE A ŠPLHU, Moravské Budějovice 22. dubna 2017 - tradičního přeboru ve sportovní gymnastice se celkem zúčastnilo rekordních 180 závodníků - VÍCEBOJ - 139 závodníkůDVOJBOJ - 41 závodníků a ŠPLHU - 136 závodníků, z TJ Sokol Moravské Budějovice, Třebíč, Dalešice, Bedřichov, Jihlava, Pelhřimov a z veřejnosti ZŠ Husova Náměšť, DDM Budík Mor. Budějovice, SK Přibyslavice, Dačice. Děkujeme za vysokou účast a Sokolu Moravské Budějovice za výborné organizační zajištění. V příloze výsledky, foto z akce zveřejníme v rpůběhu týdne.    
 • výsledky Víceboj + šplh mužské složky
 • výsledky Víceboj + šplh ženské složky
 • výsledky Dvojboj
 • výsledky víceboj předškolní děti

  

 • wink ŽUPNÍ PŘEBOR V PLAVÁNÍ, 17. PROSINCE 2016, JIHLAVA - uskutečnil se za účasti 112 závodníků z řad Tělocvičných jednot Sokol - Jihlava, Bedřichov, Dalešice, Třebíč, Moravské Budějovice, Pelhřimov, Brtnice, Martínkov, Želetava, Telč a Havlíčkův Brod, a také z řad veřejnosti. Vedle závodu jednotlivých věkových kategorií, se opět uskutečnil i vložený závod sokolských štafet v kategorii žactva a kategorii dospělých. Děkujeme za účast a těšíme se na setkání na dalších akcích náčelnictva župy. 
 • výsledky přebor PLAVÁNÍ 2016  

  

 • ŽUPNÍ PŘEBOR V PŘESPOLNÍM BĚHU, 2. ŘÍJNA 2016, DALEŠICE: tradiční oblíbený přebor se uskutečnil v neděli 2. října v Dalešicích. Přeboru se zúčastnilo 124 závodníků z TJ Sokol: Dalešice, Bedřichov, Studenec, Jihlava, Moravské Budějovice, Třebíč, Pelhřimov, Valeč, Želetava a také závodníci z veřejnosti. Děkujeme všem za účast a Sokolu Dalešice za výborně zvládnutou organizaci přeboru. Výsledky v příloze.   
 • VÝSLEDKY  Přespolní běh, Dalešice, 2. října 2016

  

 • ŠKOLENÍ CVIČITELŮ - VŠESTRANNOST III. TŘÍDA - na podzim 2016 uspořádala naše župa školení cvičitelů sokolské všestrannosti III. třídy a úspěšně ho absolvovalo 25 cvičitelů.
 •  

 • enlightened ZÁPIS NÁČELNICTVA ŽUPY, 18. června 2016 - v příloze naleznete zápis náčelnictva župy, kde je shrnutí uplynulého období a plán na cvičební rok 2016/2017 a další úkoly.
 • zápis Náčelnictva župy, 18. června 2016
 •  

 • ŽUPNÍ PŘEBOR V ATLETICE, Třebíč 14. května 2016 - uskutečnil se za krásného slunečného počasí, za účasti přes 130 závodníků. V příloze výsledky přeboru.
 • výsledky Atletika 2016 muži
 • výsledky Atletika 2016 ženy
 • výsledky Atletika štafety TJ
 •  

 

 • smiley ŽUPNÍ ZÁVOD V PŘESPOLNÍM BĚHU - KNĚŽICE 7. května 2016. ukutečnil se v krásné přírodě a za nádherného počasí s účastí 90 závodníků ze Sokola Kněžice, Dalešice, Jihlava, Opatov, Želetava, Moravské Budějovice, Pelhřimov, Třebíč a i řad veřejnosti. Děkujeme Sokolu Kněžice za výborně připravený závod. Výsledky v příloze.
 • Výsledková listina - přespolní běh, Kněžice 7.5.2016

 

        

 • ŽUPNÍ PŘEBOR V GYMNASTICE, DVOJBOJI A ŠPLHU tradiční přebor se uskutečnil 16. dubna 2016 v Moravských Budějovicích za účasti rekordních 154 závodníků ze Sokola - Moravské Budějovice, Bedřichov, Jihlava, Třebíč, Dalešice a veřejnosti z DDM Budík Mor. Budějovice, ZŠ Husova Náměšť nad O., SK Sokol Přibyslavice. V přílohách výsledky přeboru. Děkujeme všem účastníkům za účast a organizační pomoc.
 • výsledky SG muži
 • výsledky SG ženy
 • výsledky šplh muži
 • výsledky šplh ženy

  

 • laugh ŽUPNÍ PŘEBOR V ZÁLESÁCKÉM ZÁVODĚ ZDATNOSTI - v příloze jsou propozice přeboru, který je určen všem, kteří se věnují pobytu v přírodě.
 • propozice župní přebor ZZZ

 

  

 • wink ŽUPNÍ PŘEBOR V PLAVÁNÍ - uskutečnil se 28. 11. 2015 v Jihlavě za účasti 124 závodníků ze Sokola: Jihlava, Bedřichov, Dalešice, Moravské Budějovice, Třebíč, Pelhřimov, Brtnice, Telč a Havlíčkův Brod, a také ze ZŠ Husova Náměšť a i veřejnosti. Děkujeme všem za účast a věříme, že se jim na přeboru líbilo. V příloze výsledky přeboru a ve fotogalerii fotky z přeboru :)

 • výsledky plavání Jihlava 28.11.2015

  

 • NÁČELNICTVO ŽUPY PLUKOVNÍKA ŠVECE: uskutečnilo se 11. října 2015 v Třebíči, v zápise naleznete informaco o uskutečněných akcích a především plán na další období !!!
 • zápis Náčelnictva župy, 11. říjen 2015

 

 

smiley ŽUPNÍ AKADEMIE, MARTÍNKOV 12. září 2015: v obci Martínkov, pyšnící se letošním titulem "Vesnice kraje Vysočina", se uskutečnila za krásného počasí Župní akademie. V rámci akademie vystoupili zástupci oddílů Sokola: Martínkov, Moravské Budějovice, Brtnice, Jihlava, Telč, Bedřichov a Třebíč. Děkujeme Sokolu Martínkov za skvělou přípravu a organizaci akademie, děkujeme účastníkům za krásná vystoupení a sportovní výkony. Fotky z akce naleznete ve fotogalerii.

 

heart NOC SOKOLOVEN - nová akce organizovaná ústřednímy orgány ČOS, má za cíl na začátku cvičebního roku zpropagovat činnost sokolské jednoty a také zviditelnit fenomén sokoloven, jako mimořádný a jedinečný architektonický prvek v naší společnosti. V rámci naší župy se do prvního ročníku této akce zapojily sokolské jednoty: Kamenice, Kojetice, Okříšky, Třebíč, Jihlava a Moravské Budějovice. V příloze fotodokumentace z proběhlých akcí :)    fotoprezentace "Noc sokoloven - župa plk. Švece"

 

blush ŽUPNÍ PŘEBOR V PŘESPOLNÍM BĚHU, DALEŠICE 10. října 2015: do tradičního a oblíbeného přeboru v krásné Dalešické přírodě se zapojilo 103 závodníků z 8 sokolských jednot - Dalešice, Bedřichov, Třebíč, Jihlava, Moravské Budějovice, Želetava, Pelhřimov a Studenec. Děkujeme Sokolu Dalešice za skvělou organizaci župního přeboru. Výsledky jsou v příloze a fotografie z přeboru naleznete ve fotogalerii :)   VÝSLEDKY Přespolní běh Dalešice 2015

 • NÁČELNICTVO ŽUPY PLUKOVNÍKA ŠVECE: uskutečnilo se 16. června v Třebíči, v zápise naleznete informaco o uskutečněných akcích a především plán na další období !!!
 • zápis Náčelnictva župy, 16. červen 2015

 

 • smiley Přebor ČOS SOKOLSKÉ VŠESTRANNOSTI staršího žactva, dorostu a dospělích, Praha 12.-14. 6. 2015: naši župu velice kvalitně reprezentovali závodníci, kterým děkujeme za skvělé výkony a gratulujeme medailistům:
 • žáci III.: Pánek Jan, Sokol Třebíč: 1. místo plavání, celkově 5. místo
 • Dorostence: Rokoský Petr, Sokol Mor. Budějovice: 3. místo šplh, 1 místo atletika, celkově 7. místo
 • žákyně III.: Černá Kristýna, Sokol Mor. Budějovice: celkově 16. místo
 • žákyně III.: Krejčí Karolína, Sokol Mor. Budějovice: celkově 17. místo
 • žákyně IV.: Svobodová Žaneta, Sokol Dalešice: celkově 12. místo
 • dorostenky: Žáková Veronika, Sokol Mor. Budějovice: celkově 8. místo
 • dorostenky: Bartošová Kristýna, Sokol Mor. Budějovice: celkově 17. místo
 •  

 • smiley Přebor ČOS ZZZ, Úpice 22.-24.5.2015: tradičně naši župu reprezentovaly na přeboru ČOS v Zálesáckém Závodě Zdatnosti hlídky Sokola Třebíč, které opět dosáhly výborných výsledků, za které gratulujeme:
 • kategorie Dorost: 1. místo Sokol Třebíč (přeborník ČOS)
 • kategorie Žactvo: 3. místo Sokol Třebíč
 • fotka I., fotka II., fotka III.

 

 • smiley Přebor ČOS SOKOLSKÉ VŠESTRANNOSTI mladšího žactva, Brno 29.-31.5. 2015: naši župu velice kvalitně reprezentovali závodníci, kterým děkujeme za skvělé výkony a gratulujeme medailistům:
 • žáci II.: Havlíček Adam, Sokol Třebíč: 1. místo atletika, celkově 3. místo
 • žákyně I.: Padělková Jana, Sokol Dalešice: celkově 14. místo
 • žákyně I.: Meschková Beáta, Sokol Mor. Budějovice: celkově 17. místo
 • žákyně II.: Krupičková Natálie, Sokol Dalešice: celkově 9. místo
 • žákyně II.: Pechová Barbora, Sokol Dalešice: 3. místo atletika, celkově 12. místo
 • Fotografie účastníků I. , fotografie II., fotografie III.
 • ZÁPIS NÁČELNICTVA ŽUPY, 28. 2. 2015 v Třebíči

 

 

 • smiley ZÁVOD V PŘESPOLNÍM BĚHU, KNĚŽICE - 2. května se v Kněžicích uskutečnil tradiční jarní závod v přespolním běhu - účast 94 závodníků ze Sokola: Kněžice, Dalešice, Jihlava, Kamenice, Třebíč, Želetava, Moravské Budějovice, Okříšky a i z řad veřejnosti z: Třebíč, Želetava, Náměšť n.O., Jihlava a Opatov. Děkujeme moc všem za účast a Sokolu Kněžice za skvělou přípravu a organizaci župního závodu. 
 • Výsledky župní závod Přespolní běh, Kněžice 2.5.2015

 

 • blush MOVE WEEK - akce celoevropské kampaně zaměřené na propagaci sportu a tělesných aktivit „NowWeMove“, pořádané Mezinárodní asociací pro sport a kulturu (ISCA). Loňský ročník byl z evropského hlediska již třetím ročníkem a zapojilo se do něj více než 1 000 000 účastníků z 38 zemí a uskutečnilo se 5 601 akcí. Česká obec sokolská je hlavním garantem akce v rámci České republiky. !! ZAPOJTE SE DO AKCE !!
 • Informační dopis Move Week 2015
 • Registrační formulář Move Week 2015

 

 •  
 • ŽUPNÍ PŘEBOR V PLAVÁNÍ, JIHLAVA 8. LISTOPADU 2014 - uskutečnil se za účasti 113 závodníků ze Sokol Dalešice, Bedřichov, Jihlava, Třebíč, Pelhřimov, Moravské Budějovice, Martínkov, Kněžice a i veřejnosti. Děkujeme Sokolu Jihlava za přípravu a organizaci
 • VÝSLEDKY PLAVÁNÍ

 

 

 • ŽUPNÍ PŘEBOR V PŘESPOLNÍM BĚHU, DALEŠICE 11. ŘÍJNA 2014 - uskutečnil se za příznivého počasí v počtu 120 závodníků ze Sokol Dalešice, Bedřichov, Jihlava, Třebíč, Pelhřimov, Moravské Budějovice a i veřejnosti. Děkujeme Sokolu Dalešice za skvělou přípravu a organizaci
 • VÝSLEDKY PŘEBORU

 

 • ÚSPĚCH ŽUPY NA PŘEBORECH ČOS :

  

 • FLORBAL (postupně duben - květen):
 • MINI ŽÁCI - Sokol Náměšť nad Oslavo: 1. místo oblast ČOS
 • MLADŠÍ ŽÁCI - Sokol Rudíkov: 1. místo oblast ČOS
 • STARŠÍ ŽÁCI, DOROST - Sokol Třebíč: 1. místo finále ČOS
 • JUNIOŘI - Sokol Třebíč: 1. místo finále ČOS

 

 • ŽUPNÍ PŘEBOR V ATLETICE - nejoblíbenější přebor župy se uskutečnil ve čtvrtek 8. května 2014 (státní svátek) v Třebíči, sokolský stadion "Pod Kostelíčkem". Za krásného počasí se do přeboru zapojilo 219 závodníků z 9 sokolských jednot - Sokol Třebíč, Dalešice, Moravské Budějovice, Bedřichov, Jihlava, Martínkov, Valeč, Pelhřimov a Studenec. Všem děkujeme za účast a Sokolu Třebíč patří velké poděkování za výborně připravený přebor. V příloze výsledky přeboru a fotky naleznete ve fotogalerii:
 • výsledky mužské kategorie
 • výsledky ženské kategorie
 • výsledky štafety družstev sokolských jednot

 

 • ŽUPNÍ ZÁVOD V PŘESPOLNÍM BĚHU - uskutečnil se v Kněžicích, sobota 3. května 2014. Závod se zúčastnilo 98 závodníků ze Sokola Kněžice, Jihlava, Brtnice, Dalešice, Třebíč, Mor. Budějovic, Želetavy a Studence. Počasí bylo trochu chladnější, ale nakonec vše proběhlo výborně. V příloze výsledky a ve fotogalerii fotky ze závodu
 • výsledky Přespolní běh, Kněžice 3. května 2014

 

 • ŽUPNÍ PŘEBOR V GYMNASTICE A ŠPLHU - tradiční přebor se uskutečnil 5. dubna 2014 v Sokole Moravské Budějovice, za účasti 135 závodníků (gymnastika víceboj + dvojboj, a 98 závodníků ve šplhu. Účast sokolských jednot: Bedřichov, Dalešice, Jihlava, Moravské Budějovice, Třebíč a ZŠ Husova a DDM Budík z Náměště nad Oslavou. Výsledky přeborů:
 • výsledky SG, dvojboj a šplh mužské složky
 • výsledky SG, dvojboj a šplh ženské složky

 

 • ŽUPNÍ PŘEBOR V PLAVÁNÍ - uskutečnil se 30. listopadu 2013 v Jihlavě, bazén E. Rošického. Oblíbený přebor byl vypsán pro všechny věkové kategorie (mimo předškoláků) a opět doplněn závodem štafet sokolských jednot. Přeboru se zúčastnilo 124 závodníků z 9 sokolských jednot (Jihlava, Pelhřimov, Bedřichov, Brtnice, Dalešice, Želetava, Telč, Moravské Budějovice, Třebíč). Poprvé byla vložena nová věková kategorie veterán/veteránka pro závodníky starší 50 let, která se pravděpodobně stane součástí většiny přeborů. Na plavání se zúčastnila závodu veteránek ses. Hroudová ze Sokola Bedřichov a stala se tak první závodnicí této kategorie . V příloze naleznete výsledky přeboru.
 • VÝSLEDKY plavání

 

 

 • ŽUPNÍ PŘEBOR V PŘESPOLNÍM BĚHU - uskutečnil se tradičně v Dalešicích, 28. ZÁŘÍ 2013. Počasí bylo nádherné a věříme, že pro všech 142 závodníků ze 7 sokolských jednot a i řad veřejnosti, to byla velice příjemná sobotní akce. Děkujeme organizátorům ze Sokola Dalešice, za skvěle připravený a zvládnutý přebor. V příloze naleznete výsledky a ve fotogalerii i fotky z přeboru.  
 • výsledky PŘESPOLNÍ BĚH DALEŠICE 2013

 

 

 

 • Župní závod v PŘESPOLNÍM BĚHU, Kněžice, 4. května 2013 - tradiční jarní závod v přespolním běhu se uskutečnil v Kněžicích, 4. května od 10 hod. Přespolního běhu se zúčastnilo 89 závodníků z 8 sokolských jednot a veřejnosti - výsledky v příloze. 
 • výsledky Přespolní běh, Kněžice 4.5.2013

 

 

 • NOVOROČNÍ VÝSTUPY 2013 - tradiční novoroční setkání členů sokolských jednot se uskutečnilo v sobotu 5. ledna 2013 ve 12:00 hod. na všech naplánovaných vrcholech:
 • MAŘENKA - účast 199 osob (Sokol Třebíč, Brtnice, Kněžice, Martínkov, Moravské Budějovice, Opatov, Tasov, Želetava)
 • BABYLON - účast 26 osob (Sokol Mohelno, Vladislav)
 • ŠACBERK - účast 26 osob (Sokol Jihlava)

 

 • ŽUPNÍ PŘEBOR V PLAVÁNÍ - 24. listopadu 2012 se uskutečnil v Jihlavě přebor župy v plavání, kterého se zúčastnilo 131 závodníků z 11 sokolských jednot: Sokol JIHLAVA, DALEŠICE, TŘEBÍČ, MORAVSKÉ BUDĚJOVICE, TELČ, PELHŘIMOV, ŽELETAVA, BRTNICE, BEDŘICHOV, STUDENEC, KNĚŽICE. Přebor proběhl velice dobře a věříme, že i ke spokojenosti všech účastníků (bylo i dost času si pořádně zařádit v bazénech i na tobogánu). Fotografie naleznete ve fotoalbu a výsledky přeboru jsou v příloze:
 • výsledky PŘEBOR V PLAVÁNÍ 2012

 

 • ŽUPNÍ PŘEBOR V PŘESPOLNÍM BĚHU, DALEŠICE 13. října 2012: tradiční a oblíbený přebor se uskutečnil 13. října 2012 v Dalešicích za účasti 97 závodníků ze Sokola Dalešice, Jihlava, Bedřichov, Třebíč, Želetava, Studenec, Pelhřimov, Moravské Budějovice a řad veřejnosti. Přebor proběhl velice dobře a dokonce za nádherného slunečného počasí (předpovědi hlásily déšť). Děkujeme organizátorům a účastníkům .
 • VÝSLEDKY PŘESPOLNÍ BĚH, Dalešice 2012

 

 • ŽUPNÍ PŘEBOR V ATLETICE - nejoblíbenější župní přebor se uskutečnil tradičně v Třebíči, na Sokolském stadionu Pod kostelíčkem v sobotu 12. května 2012 za účasti 165 závodníků všech věkových kategorií ze sokolských jednot: Třebíč, Dalešice, Jihlava, Bedřichov, Mor. Budějovice, Valeč, Pelhřimov, Výčapy, Kralice n/O. a Studenec. Přebor proběhl za mírně děštivého počasí, ale závodníci se nenechali deštěm zastrašit. Poděkování patří všem účastníkům a Sokolu Třebíč za skvělou přípravu přeboru. 
 • výsledky župní přebor v atletice 2012

 

 • ŽUPNÍ ZÁVOD V PŘESPOLNÍM BĚHU - uskutečnil se v KNĚŽICÍCH v sobotu 28. dubna 2012 za krásného počasí. Závodu se zúčastnilo 70 závodníků. Děkujeme organizátorům za skvěle připravený závod. 
 • VÝSLEDKY - přespolní běh

   

 

 

 

   

 

 

 

VÝSLEDKY AKCÍ ŽUPNÍHO NÁČELNICTVA:

 

Rok 2011/2012

 

 

 

 

 

ZÁPISY ZE SCHŮZÍ ŽUPNÍHO NÁČELNICTVA:

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

článek o K. Volkové

(J. Beneš, 19. 1. 2014 15:25)

http://skopal-jaroslav.blog.cz/1401/sestra-kvetoslava-volkova-pouta-pozornost-pametniku

Vysoká komunistka v Sokole?

(Jar. Beneš, 8. 1. 2014 10:02)

Na vzdělavatelském odboru ČOS pracuje již několik let jako jednatelka Květoslava Volková, která dříve učila na Večerní univerzitě marxismu a leninismu, byla poradkyní při natáčení seriálu Gottwald. Připomeňme její dílo z roku 1981 u příležitosti výročí 85. narozenin K.G., „Klement Gottwald, život a dílo“. Mám informace, že o těchto skutečnostech byl informován vzdělavatel ČOS Z. Mička i předsednictvo ČOS, přesto Květoslava Volková působí v Sokole nadále a daří se jí bojkotovat akce připomínající III. odboj. SOKOLOVÉ, NECHÁTE SI TO LÍBIT?